LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Edi Paloka: Rama ikën me dhunë, duhet të ketë detyrimisht forcë

13 Shkurt 2023, 23:00, Politikë CNA
Edi Paloka: Rama ikën me dhunë, duhet të ketë detyrimisht
Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka

Për deputetin e Partisë Demokratike, Edi Paloka e vetmja mënyrë për të rrëzuar kryeministrinEdi Rama është dhuna.

Ai deklaroi në emisionin e Erla Mëhillit se Rama duhet larguar me forcë, pasi pretendon se ai nuk do lejojë kurrë që të bëhen zgjedhje të lira dhe të ndershme.

“Unë kam pikëpamje pak më ndryshe të revolucionit dhe si rrëzohet Rama. E kam thënë më se një herë se Rama ikën me dhunë, se ai nuk do lejojë kurrë që të bëhen zgjedhje të lira e të ndershme. Një diktator ikën me dhunë, që t’i hapet rruga zgjedhjeve të lira. Ai është fshehur se e nuk e di çfarë do dalë andej, se e kanë shitur ata që kishte afër. Duhet largimi i Ramës me forcë. Duhet të ketë detyrimisht forcë duke parë reagimin e palës tjetër”, theksoi Paloka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga