LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akuzoi Kurtin si fashist/ Berisha: Richard Grenell e ka personale

5 Gusht 2022, 19:49, Politikë CNA
Akuzoi Kurtin si fashist/ Berisha: Richard Grenell e ka personale
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Kreu i PD-së, Sali Berisha ka komentuar deklaratën e republikanit amerikan Richard Grenell, i cili quajti fashist kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

Në një reagim për A2CNN, Berisha e ka quajtur personal qëndrimin e Grenell për Kurtin.

 “Ka një problem të njohur midis Albin Kurtit dhe Grenellit. Nuk i di hollësitë. Albin Kurti nuk është fashist. Nëse Edi Rama është sjellë si vasal i Vuçiçit, unë jam rreshtuar në krahun e qeverisë së Kosovës, ashtu si edhe komuniteti ndërkombëtar. Unë e kam mbështetur marrëveshjen e Shtëpisë së Bardhë, që nuk i zgjidhte të gjitha problemet, por mund të ndikonte pozitivisht për marrëveshjen përfundimtare”, tha Berisha./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga