LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Agravohet situata/ Deputetët e PD për pak sa nuk përplasen me grushte me përçarësit

21 Dhjetor 2022, 17:04, Politikë CNA

Agravohet situata/ Deputetët e PD për pak sa nuk përplasen me

Deputetët demokratë janë përplasur me tone të forta në Kuvend.

Kanë qenë deputetët Enkelejd Alibeaj nga grupi i përçarësve, dhe deputeti i Partisë Demokratike Luan Baçi, të cilët kanë patën një debat të tensionuar.

Shkak u bë largimi nga grupi parlamentar i PD të tre deputetëve të PD, Flamur Noka, Tritan Shehu dhe vetë Luan Baçit.

Tensionet mes tyre për pak sa nuk agravuan në përplasje fizike.

Baçi u shpreh se Alibeja i shërben Ramës, ndërkohë në debat u përfshi edhe Gazment Bardhi.

Ishte deputetja Dhurata Çupi, ajo që qetësoi situatën, e cila u fut ne mësin e dy deputetëve dhe nuk lejoi që situate të agravonte në përplasje fizike.

 

 

 

Lajmet e fundit nga