LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Seanca e fundit, seancë "sherri"/ Noka i kthehet Nikollës: Je kukull

21 Dhjetor 2022, 16:51, Politikë CNA

Seanca e fundit, seancë "sherri"/ Noka i kthehet Nikollës:

Tensionet kanë vijuar sërish në seancën plenare.

Deputeti i PD, Flamur Noka, është shprehur se askujt nuk i lejohet që të largojnë deputetët nga grupet parlamentare. Ai shprehet se ka jnhjë ligj i cili thotë se deputetët e zgjedhin vetë se cilit grup duan t’i përkasin.

Më tej ai shprehet se Alibeaj po keqpërdoret nga PS, për të goditur opozitën.

“Prano këtu që kjo nuk është demokraci që ju servirni. Ti zonjë je një keqbërëse dhe nuk je fare liugjvënëse.”- shprehet Noka.

Vijon…

Lajmet e fundit nga