LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhja e kreut të SPAK-ut/ Boçi: Frika ka kapluar institucionin suprem

21 Dhjetor 2022, 12:38, Politikë CNA
Zgjedhja e kreut të SPAK-ut/ Boçi: Frika ka kapluar institucionin
Nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi

Kreu i PD-së, Sali Berisha, po zhvillon një mbledhje me grupin parlamentar në selinë blu. Nënkryetari Luçiano Boçi, gjatë mbledhjes ka folur për zgjedhjen e kreut të ri të SPAK-ut, duke u shprehur se edhe njëherë u tregua se frika ka kapluar edhe institucionin suprem të drejtësisë.

“Me zgjedhjen e kreut të ri të SPAK-ut, rrëzoi dhe atë pak besim që publiku ka pasur te reforma në drejtësi. Votimi i hapur tregoi qartazi se frika ndaj votës së fshehtë dhe votës së lirë, ka kapluar dhe institucionin suprem që duhet të merret me korrupsionin e votës. Ndaj kjo tregon dhe një herë se projekti për të instaluar regjimin në Shqipëri është real ndaj këtij fakti duhet reagim, politik dhe publik”, tha Boçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga