LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputetët e PD nuk ikin nga foltorja/ "Nxehet" Nikolla: Mos mbani peng seancën

21 Dhjetor 2022, 16:44, Politikë CNA

Deputetët e PD nuk ikin nga foltorja/ "Nxehet" Nikolla: Mos mbani

Deputetët e PD, vijojnë të mbajnë bllokuar foltoren, pasi prej disa muajsh ata vijojnë të rezultojnë si deputetë jashtë grupeve parlamentare.

Gjatë kësaj séance ata kanë ngritur tonet, duke u shporehur se ky vendim është i padrejtë, ndërkohë që kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka kërkuar që ky diskutim të tejkalohet dhe të vijojë diskutimi i pikave të tjera të parashikuara për seancën e sotme.

“Nëse mendoni të mbani peng seancën parlamentare, e keni shumë gabim”- shprehet ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga