LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Emrat – Kush janë 36 deputetët që kërkuan të hetohen udhëtimet me charter të Edi Ramës

21 Dhjetor 2022, 15:54, Politikë CNA

Emrat – Kush janë 36 deputetët që kërkuan të

36 deputetë kanë depozituar në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një Komisioni Hetimor për udhëtimet me charter të kryeministrit Edi Rama.

Kjo kërkesë është firmosur nga deputetë të Partisë Demokratike, të grupit të Enkelejd Alibeajt dhe të Partisë së Lirisë.

Ndërkohë, vetë Enkelejd Alibeaj dhe Gazment Bardhi nuk u janë bashkuar deputetëve që kërkojnë të hetojnë udhëtimet e kreut të qeverisë.

Lista:

Luçiano Boçi

Flamur Noka

Albana Vokshi

Sorina Koti

Sali Berisha

Edmond Spaho

Agron Shehaj

Dashamir Shehi

Bujar Leskaj

Zef Hila

Xhelal Mziu

Luan Baçi

Ina Zhupa

Oerd Bylykbashi

Elda Hoti

Edi Paloka

Belind Këlliçi

Isuf Çelaj

Lindita Metaliaj

Kasem Mahmutaj

Tritan Shehu

Greta Bardeli

Tomor Alizoti

Bledjon Nallbati

Vangjel Dule

Agron Duka

Ilda Dhori

Dhurata Çupi

Ramadan Likaj

Petrit Vasili

Erisa Xhixho

Monika Kryemadhi

Ervin Salianji

Kreshnik Çollaku

Emilia Koliqi

Merita Bakiu./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga