LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk ndalet debati në Kuvend/ Tritan Shehu, i revoltuar: Jam votuar nga demokratët, shërbëtori i Ramës nuk më heq nga PD-ja

21 Dhjetor 2022, 16:21, Politikë CNA

Nuk ndalet debati në Kuvend/ Tritan Shehu, i revoltuar: Jam votuar nga

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, i ka kërkuar llogari kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla, lidhur me heqjen e tij nga grupi parlamentar i PD-së.

Gjatë fjalës së tij në Kuvend ai u shpreh se ai është zgjedhur me votën e qytetarëve për të qenë pjesë e partisë, dhe sipas tij nuk ka të drejtë “shërbëtori i Ramës” Enkelejd Alibeaj, ta largojë nga grupi.

‘Jam deputet i PD-së nuk me ka zgjedhur Alibej, ai është shërbëtor i Edi Ramës’- u shpreh Spaho./CNA.al

Lajmet e fundit nga