LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shtëpia “Top Gun”/ Hap dyert për vizitorët

20 Qershor 2022, 17:10, Lifestyle CNA
Shtëpia “Top Gun”/ Hap dyert për vizitorët
Shtëpia ku u xhirua filmi "Top Gun"

Të gjithë e mbajmë mend filmin “Top Gun”, i cili theu rekord në vitin 1986. Gjithashtu e kemi akoma në memorien tonë shtëpinë ku u xhirua ky film.

Ajo shtëpia njëkatëshe e vogël blu pasi u restaurua hapi dyert e saj në Kaliforni për të gjithë ata që duan filmat.

Shtëpia që ndodhet midis hoteleve të larta dhe blloqeve të apartamenteve ka qenë gjithmonë në sy të artistëve. Që nga viti 1985 falë filmit kjo vilë u bë pikë referimi e preferuar si për banorët ashtu edhe për vizitorët.

Por përveç rolit të saj në filmin “Top Gun” shtëpia është e rëndësishme nga ana arkitekturore si vila e fundit viktoriane folklorike buzë oqeanit./CNA.al

Shtëpia “Top Gun”/ Hap dyert për vizitorët

Shtëpia “Top Gun”/ Hap dyert për vizitorët

Lajmet e fundit nga