LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Fobitë e njerëzve të famshëm/ Çfarë i tremb yjet e botës së muzikës dhe artit

17 Qershor 2022, 22:21, Lifestyle CNA
Fobitë e njerëzve të famshëm/ Çfarë i tremb yjet
Rihanna dhe Madona

Të gjithë kemi një fobi, duam apo s’duam ta pranojmë. Shpesh herë na ndodh të përballemi me frikërat tona dhe vështirë që s’i mposhtim dot.

Ka pa fund lloje fobish dhe frikërash, por më të përhapura janë fobitë nga lartësia, nga ambjente të mbyllura, siç është përshembull ashensori. Por asnjëra nga këto fobi nuk janë të pamposhtura, mjaftojmë që të trajnojmë trurin tonë ashtu siç duhet.

Por dhe nëse nuk e mposhtim dot, duhet të bashkëjetojmë me to, pasi në fund të fundit dhe fobia që kemi është pjesë e jetës dhe e karakterit tonë. Por cilat janë fobitë e VIP-ave? Më poshtë do mund të lexoni disa nga fobitë e personazheve VIP në botë.

Madona - Bubullimat dhe vetëtimat

Mbretëresha e Pop-it vuan nga astrafobia ose thënë ndryshe nga bubullimat. Ndaj ajo gjithmon para së të dalë në koncerte kontrollon parashikimin e motit.

Jennifer Aniston – Lartësia dhe zhytja

Ylli i filmit ‘Friends’ vuan nga aviofobia ose siç njihet në gjuhën popullore frika e fluturimit. Ajo ka deklaruar se sa herë që ka për të udhëtuar konsumon alkol për të përballuar frikën që ka ndaj lartësisë.

Nicole Kidman - Fluturat

E pyetur nga gazetarët e showbizz-it në lidhje me këtë frikë, ajo ka thënë se është interesante, pasi nuk ka frikë as nga gjarpërinjtë apo merimangat, por nga fluturat.

Rihanna – Peshqit

Rihanna ka thënë se ka frikë jo vetëm nga peshku, por nga gjallesat e detit në përgjithësi. Madje, një herë kur ka notuar dhe ka parë peshqit që notonin së bashku me të, në atë çast ajo pati një atak paniku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga