Heqin dorë nga luksi në Pallatin Mbretëror/ Kate dhe William në kërkim të një shtëpie modeste

15 Qershor 2022, 09:30, Lifestyle CNA

Heqin dorë nga luksi në Pallatin Mbretëror/ Kate dhe William

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit do të braktisin pallatin mbretëror për të zhvendosur në një shtëpi modeste që nuk bie në sy. Shtëpia do të jetë afër mbretëreshës dhe  afër shkollave lokale  të George Charlotte  dhe Louis. Kate dhe William  kanë deklaruar se  ata duan të revolucionarizojnë imazhin e vërtetë dhe të fokusohen te “normaliteti”.

‘Ne nuk jemi në kërkim të një shtëpie të pasur, por duam komoditetin e një vilë miqësore për familjet’ tha princi William.

Heqin dorë nga luksi në Pallatin Mbretëror/ Kate dhe William

Fëmijët e çiftit, George, 8, Charlotte, 7, dhe Louis, 4, pritet të fillojnë të ndjekin shkollat lokale në shtator.

Shtëpia do të jetë disa minuta larg mbretëreshës Elizabeth, e cila duhet të rrethohet me të dashurit, pasi ajo është gjithnjë e më shumë vetëm me stafin e saj.

Heqin dorë nga luksi në Pallatin Mbretëror/ Kate dhe William

Si rrjedhojë ata mendojnë se për mbretëreshën të jetojë e rrethuar nga  të dashurit e saj do të ndikoje pozitivisht  në shëndetin e saj. Kujtojmë se  mbretëresha 96 vjeçare kohët e fundit ka pasur problem serioze me shëndetin./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga