Serena Williams, rikthehet sërish në fushën e tenisit

14 Qershor 2022, 22:39, Lifestyle CNA
Serena Williams, rikthehet sërish në fushën e tenisit
Tenistja amerikane Serena Williams

Tenistja amerikane Serena Williams do të kthehet të luajë sërish dhe këtë gjë do ta bëjë në Wimbledon.

Serena Williams ka luajtur ndeshjen e saj të fundit në 29 qershor 2021. Që nga ajo ditë, fituesja e 23 Grand Slam-eve nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje zyrtare tenisi.

Edhe pse tërheqjen nga sporti nuk e kishte zyrtarizuar, shumë mendonin se 41-vjeçarja kishte dalë tashmë në pension. Por, duket se Williams, ndihet ende në formë dhe nuk është gati të heqë dorë nga pasioni i saj./CNA.al

Lajmet e fundit nga