LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rikthimi i Tom Kruzit/ Shuma marramendëse që ka paguar për avionin e marinën amerikane

11 Qershor 2022, 21:48, Lifestyle CNA
Rikthimi i Tom Kruzit/ Shuma marramendëse që ka paguar për
Tom Kruz, në filmin "Top Gun: Maverick"

Aktori i njohur Tom Kruz do të rikthehet në ekran fuqishëm ashtu siç di të bëjë vetëm ai. Është bërë e ditur se po punohet për filmin e ri “Top Gun: Maverick”, i cili do të ketë shumë surpriza.  

Sipas një raporti të "Bloomberg", marina amerikane ka dhënë me qira disa nga avionët e saj në Paramount në mënyrë që të mund të ndodhin skenat e betejave ajrore. Kontrata e nënshkruar nga të dyja palët përmbante një urdhër të qartë drejtuar aktorit Tom Kruz, i cili thoshte se nuk do të ndikonte në rregullimet në kabinën e avionit që do të fluturonte. Në të njëjtën kohë, shuma e qirasë së F/A-18 Super Hornets në orë është marramendëse, pasi arriti në 11,374 dollarë.

Nga ana e tij, Kruz sugjeroi që të gjithë personazhet në film të fluturojnë me një avion të tillë të ndërtuar nga Boeing Co., në mënyrë që të kuptojnë kushtet e pafavorshme në të cilat ndodhen pilotët e vërtetë luftarakë.
"Maverick” , i cili njihet për realizimin e skenave të aksionit në filmat e tij, u ul në kabinën e F-18 duke e pilotuar atë, shoqëruar me bekimet e Pentagonit Amerikan, i cili, megjithatë, ishte në kontroll të plotë. Aktorët, nga ana tjetër, kanë vozitur pas pilotëve F/A-18 pasi kanë kryer trajnimin e kërkuar se si të hidhen nga një aeroplan në rast emergjence dhe si të mbijetojnë në det.

Skenat nga filmi u xhiruan në gusht 2018 në aeroplanmbajtësen USS Abraham Lincoln, veçanërisht gjatë një stërvitjeje ku përfshiheshin luftëtarët F-35C Lightning II, si dhe në Stacionin Ajror Detar Lemoore në Kaliforninë Qendrore./CNA.al

Lajmet e fundit nga