LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Po “luftoni” me stresin?/ Këto janë mënyrat më të mira për ta përballur

11 Qershor 2022, 13:51, Lifestyle CNA
Po “luftoni” me stresin?/ Këto janë mënyrat më
Foto ilustruese

Të gjithë përjetojmë situata të vështira, duke na krijuar vështirësi të kuptojmë veten tonë. Për të parandaluar këtë është e rëndësishme që të menaxhojmë stresin. Dhe për këtë do të ishte e favorshme t’i shohim elementët dhe rrjedhën e ngjarjes në këndvështrimin e jashtëm. Por si arrihet kjo. Më poshtë kemi disa këshilla për ju:

-Merrni frymë thellë

-Ndryshoni vendodhjen duke braktisur ambientin ku ju ndiheni nën presion apo stres

-Merrni ajër të pastër

-Largoni nga rrjetet sociale negativitetin ndaj jush

-Kërceni me muzikën që ju pëlqen

-Mos lini pas dore aktivitetet fizike

-Relaksohuni me udhëtime të vogla./ CNA.al

Lajmet e fundit nga