LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si jeni në shtrat, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit

12 Qershor 2022, 17:03, Lifestyle CNA
Si jeni në shtrat, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit
Foto ilustruese

Të gjithë kanë shije të ndryshme romantike, dhe ka disa gjëra që mund t'i kërkoni nga një partner si rezultat. Pavarësisht nëse jeni duke eksploruar seksualitetin tuaj ose thjesht kërkoni të përmirësoni marrëdhënien tuaj, nuk ka asgjë si eksperimentimi për të kuptuar se çfarë ju tërheq më shumë. Ndërsa marrëdhëniet kanë më shumë sesa vetëm astrologjia, yjet mund t'ju ndihmojnë të mësoni për veten, partnerin dhe marrëdhëniet tuaja. Njohja e shenjës së diellit të dikujt mund t'ju tregojë një vështrim se sa mirë kaloni në mënyrë romantike dhe seksuale. Nëse jeni duke kërkuar për një njohuri, vazhdoni të lexoni për të zbuluar se çfarë thotë shenja juaj për ju në dhomën e gjumit.

Dashi

Pasioni është një marrëveshje për të bërë ose prishur për shenjën e zjarrit Dashi - dhe ju prireni t'i humbni shpejt ndjenjat nëse nuk e ndjeni nxehtësinë. I sunduar nga Marsi, planeti i veprimit dhe seksit dhe si shenja e parë e zodiakut, Dashi është mësuar të marrë përgjegjësinë për çdo aspekt të jetës së përditshme – dhe dhoma e gjumit nuk është ndryshe. Ju prireni të keni një qasje të guximshme midis çarçafëve dhe të pëlqeni një partner që tregon gjithashtu iniciativën. Seksi me një Dashi është gjithmonë një çështje e nxehtë, e nxehtë dhe sensuale që do ta lërë partnerin tuaj të dëshirojë më shumë.

Si jeni në shtrat, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit

Demi

Gjërat e mira kërkojnë kohë dhe Demi nuk e ka të vështirë të bëjë përpjekje - nuk ka nevojë të nxitoni në mendjen tuaj. Demi udhëhiqet nga Venusi, planeti i tërheqjes dhe romancës, dhe megjithëse pretendoni se jeni një klient i lezetshëm, ju jeni fshehurazi një nga shenjat më romantike të zodiakut . Ju adhuroni një romancë që digjet ngadalë dhe jeni i njohur për dashurinë tuaj ndaj prekjes fizike dhe kënaqësive të të gjitha llojeve. Si një shenjë e tokës, ju pëlqen të merrni kohën tuaj me paralojën dhe ta bëni partnerin tuaj të ndihet i llastuar. Dhe pasi të kryhet vepra, ju jeni shenja më e mundshme për t'i ndjekur gjërat me puthje të ëmbla dhe një seancë struke.

Binjakët

Flluskë dhe i shoqërueshëm, është e lehtë për ju të bëni miq pothuajse me këdo, Binjakët. Për ju, romanca ndihet lozonjare dhe seksi nuk merret shumë seriozisht. Dhe kur vjen puna për të krijuar një lidhje dashurie , ju jeni po aq kurioz për të gjitha llojet e shprehjeve seksuale. Të sunduar nga Mërkuri i fokusuar në komunikim, ju me siguri dini si të punoni me gojën tuaj. Jeni duke kërkuar për dikë që mund t'ju japë një bisedë të shkëlqyer dhe stimulim intelektual, si dhe dikë që është gati të eksperimentojë. Ju prireni të jeni më fleksibël dhe kurioz në shtrat se shumica, dhe zakonisht jeni lojë për çdo gjë dhe jeni të gatshëm të provoni diçka të re.

Si jeni në shtrat, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit

Gaforrja

Shumica e Gaforreve pëlqejnë ta marrin ngadalë. Në mënyrë që seksi të jetë vërtet i këndshëm për ju, duhet të krijoni besim me partnerin tuaj, gjë që mund të marrë kohë. Dhe si shenjë e sunduar nga hëna, ju e dini se sa e fuqishme mund të jetë një lidhje emocionale. Kur bëhet fjalë për preferencat tuaja në shtrat, ju preferoni një përvojë seksuale që është intime, e butë dhe romantike. Zakonisht nuk jeni tipi për qëndrimet e një nate - është e rëndësishme që ju të përfshiheni emocionalisht me partnerin tuaj për të përqafuar plotësisht anën tuaj të egër. Por mos e merrni atë të shtruar: Ndërkohë që juve ju pëlqen seksi i ngadaltë, i butë dhe romantik, ju gjithashtu kënaqeni duke marrë përgjegjësinë herë pas here.

Luani

Të sunduar nga energjia e zjarrtë e diellit, Luanët janë sensualë dhe kanë orekse epshore seksuale. Luani mishëron një hijeshi të caktuar verbuese, dhe ndërsa disa mund ta ngatërrojnë këtë besim me ego, nuk ka asnjë shenjë më besnike, të guximshme dhe pasionante. Pjesa më e rëndësishme e romancës dhe seksit për ju është të kaloni një kohë të mirë - dëshironi të ndiheni sikur mund të lëshoni flokët dhe të jeni vetvetja përpara se të rrëshqasni mes çarçafëve. Seksi me një Luan do të jetë gjithmonë i zjarrtë dhe shumë argëtues: Nuk e merrni veten shumë seriozisht dhe preferoni të jetoni në momentin sesa të dilni në shtrat.

Virgjëresha

Virgjëreshat mund të kenë një reputacion si të ngurtë, por qëndrimi juaj perfeksionist është arsyeja pse jeni kaq të mirë në shtrat. Duke qenë një shenjë e tokës, ju jeni shumë sensualë nga natyra. Virgjëreshat nuk vuajnë nga pavendosmëria: Ju e dini saktësisht se çfarë dëshironi dhe nuk do të vendoseni derisa të gjeni një partner që i përshtatet standardeve tuaja. Dhe me Merkurin si sundimtarin tuaj planetar, ju jeni gjithashtu kurioz dhe të etur për të njohur partnerin tuaj në një nivel intim. Si një shenjë e ndryshueshme, ju jeni shumë të hapur për të ndryshuar gjërat për të erëzuar marrëdhëniet tuaja seksuale. Me zë të ulët? Ju jeni një fanatik i fshehtë në çarçafë që pëlqen të befasojë të tjerët me anën tuaj të fshehur seksi.

Si jeni në shtrat, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit

Peshorja

Peshorja mund të jetë shenja e zodiakut më e lidhur me partneritetet afatgjata; megjithatë, ju nuk keni gjithmonë nevojë për përkushtim ose lidhje për të shijuar një fluturim të rastësishëm. E sunduar nga Venusi romantike dhe sensuale, ju keni një stil komunikimi natyrshëm flirtues dhe dashuri për çdo gjë estetike dhe të bukur. Ka diçka në artin e të qenit intim me një person tjetër që e doni. Në dhomën e gjumit, ju jeni shumë bujarë dhe më se të gatshëm për të përmbushur fantazitë e partnerit tuaj. Dhe megjithëse prireni të jeni dhurues, mos gaboni, ju pëlqen gjithashtu të jeni përgjegjës. Ju argëtoheni më së shumti me një partner që nuk ka frikë të ndryshojë rolet për t'i mbajtur gjërat interesante.

Akrepi

Të sunduar nga Marsi pasionant dhe agresiv, Akrepat kanë një reputacion si më seksi i shenjave të zodiakut. Diçka në vështrimin tuaj shpues i bën të tjerët të dobët në gjunjë - dhe ju jeni mirë të vetëdijshëm për efektin tuaj tek të tjerët dhe doni të ngacmoni objektet e dashurisë suaj. Megjithatë, seksi nuk ka të bëjë vetëm me kënaqësinë për këtë shenjë të zjarrtë. Edhe pse Akrepëve u pëlqen të flirtojnë me të gjithë, në fakt ju jeni mjaft të kujdesshëm se me kë do të bëni seks. Kur bëhet fjalë për të bërë dashuri, ju jeni të gjithë për intensitetin dhe marrjen e kontrollit në dhomën e gjumit. Si një shenjë uji, Akrepat kanë aftësinë të ndiejnë dhe të përshtaten me atë që një partner ka nevojë seksualisht, gjë që, natyrisht, e bën një dashnor të shkëlqyer.

Shigjetari

Gjithçka në jetën e një Shigjetari ka të bëjë me aventura dhe seksi nuk bën përjashtim. Ju jeni një nga shenjat më të forta të zodiakut, kështu që seksi me ju nuk është aspak i mërzitshëm. Si një shenjë zjarri, ju dëshironi pasion dhe dëshirë për afërsi fizike me të tjerët dhe nuk keni frikë nga një përplasje e rastësishme ose një qëndrim për një natë. Në dhomën e gjumit, ju jeni të dashuruar për argëtim dhe në kërkim të emocioneve. Nuk keni frikë të provoni ndonjë gjë të re dhe të eksperimentoni me pozicione. Dhe si shenja e njohur si më e drejtpërdrejta, ju gjithashtu prireni të jeni të hapur për të shprehur nevojat tuaja seksuale me partnerin tuaj.

Si jeni në shtrat, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit

Bricjapi

Bricjapi është babi i pjekur dhe autoritar i zodiakut. Një freak kontrolli si në rrugë ashtu edhe në çarçafë, Bricjapët janë në kërkim të një partneri që kënaqet duke u kujdesur për të. Ndërsa disa mund t'i shohin mënyrat tuaja tradicionale të miqësisë paksa të mbytura, ka një bukuri dhe lehtësi të shkollës së vjetër në mënyrën se si e joshni objektin e dashurisë suaj romantike. Si një shenjë e tokës, Bricjapi është shumë sensual, i bazuar dhe fizik kur bëhet fjalë për të bërë dashuri. Nuk ju pëlqen të merrni rolin e nënshtruar, duke preferuar të vendosni skenën dhe të thërrisni të shtënat. Dhe ndërsa disa njerëz e shohin qëndrimin tuaj shef të bezdisshëm në situata të tjera, ka diçka seriozisht seksi në aftësinë tuaj për të marrë përgjegjësinë në dhomën e gjumit.

Ujori

Planeti sundues i Ujorit është Urani i paparashikueshëm, i cili inkurajon mënyrën tuaj jo tradicionale të qasjes ndaj seksit. Ujori, nuk duron dot të thuash se çfarë të bësh apo të kontrollosh në çfarëdo mënyre - gjë që tenton t'ju bëjë dominuesin në dhomën e gjumit. Ju pëlqen ideja e të qenit i çliruar dhe kërkoni lirinë përmes përvojave tuaja seksuale. Ju jeni shumë të tërhequr nga jokonvencionaliteti dhe preferoni partnerë seksualë që ndryshojnë në një farë mënyre nga standardi i bukurisë sociale. Ju pëlqen t'i mbani opsionet tuaja të hapura, sa më shumë jashtë zakonit, aq më mirë. Për shkak se Ujori ndizet nga gjëra të reja dhe të ndryshme , marrëdhëniet seksuale me ju duhet të mbahen të freskëta për të mbajtur gjallë tërheqjen.

Peshqit

Përsa i përket intimitetit, seksi është një çështje emocionale për shenjën e ndjeshme të ujit, Peshqit. Ju jeni duke kërkuar përgjithmonë një romancë përrallash - dhe si e tillë, keni tendencën ta mbani zemrën në mëngë. Për fat të mirë, natyra juaj e ndryshueshme e bën më të lehtë për ju të shijoni një fluturim të rastësishëm pa përfshirë ndjenjat tuaja. Ju gjithashtu keni një anë të egër të fshehtë falë planetit tuaj në pushtet Neptun, planetit të ëndrrave dhe iluzioneve. Kur bëhet fjalë për punët e zemrës, ju pëlqen një përvojë seksuale gjithëpërfshirëse që ju ndihmon të shpëtoni nga realiteti. Dhe duke folur për arratisjen nga realiteti, ju jeni shenja më e njohur për dashurinë tuaj për lojërat me role dhe për të shfaqur fantazi të fshehta./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga