LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vëmendje!/ 4 gjërat që duhet të keni patjetër në çantën e ndihmës së shpejtë

13 Qershor 2022, 13:00, Lifestyle CNA
Vëmendje!/ 4 gjërat që duhet të keni patjetër në
Foto ilustruese

Të gjithë duhet të kemi një çantë të ndihmës së shpejtë si në shtëpi ashtu edhe në makinë apo kudo me vete. Por çfarë duhet patjetër të keni brenda çantës.

Më poshtë janë disa nga artikujt që janë të rekomanduar:

Termometër

Termometri rekomandohet të jetë elektronik dhe me majë të butë që të mos krijojë irritime në rast se përdoret për fëmijë.

Doreza

Doreza ndihmon lëkurën e duarve tuaja ndaj ekspozimit të mikrobeve.

Udhëzues për ndihmën e parë emergjente

Materialet në çantën tuaj të ndihmës së parë nuk do të jenë të dobishme nëse nuk dini se si t'i përdorni ato. Ndaj, për këtë keni nevojë për një udhëzues.

Kompresë e ftohtë

Të njohura edhe si pako të menjëhershme akulli, kompresat e ftohta janë mënyra më të disponueshme për të trajtuar dhimbjet e vogla si ënjtjet për ndrydhjet, dhimbjet e kokës dhe ethet./ CNA.al

Lajmet e fundit nga