LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Paratë e një viti u dogjën”/ Alketa Vejsiu tregon momentin më të trishtë të jetës së saj

14 Qershor 2022, 15:03, Lifestyle CNA
“Paratë e një viti u dogjën”/ Alketa Vejsiu tregon
Moderatorja, Alketa Vejsiu

Moderatorja Alketa Vejsiu ka ndarë me publikun një nga momentet më të trishta të jetës së saj nga fëmijëria.

Ajo ka treguar se prindërit e saj kishin mbledhur para për t’i blerë një palë atlete kineze asokohe, dhuratë e cila e kishte lumturuar pa masë moderatoren.

Kjo lumturi nuk kishte zgjatur shumë për moderatoren, pasi atletet i ishin djegur duke i tharë.

“Unë kur kam qenë e vogël një herë, ngaqë prindërit e mi nuk kishin mundësi edhe kishin mbledhur lekët dhe më blenë një palë atlete kineze inkeliti, të cilat i vesha ditën e parë shumë e lumtur dhe i futa në llucë dhe i bëra copë-copë. Mami dhe babi m’i lanë dhe m’i vendosën në sobë me dru atje që të thaheshin dhe i harruan atje. Atletet që ishin mbledhja e gjithë parave të një viti pune u dogjën dhe unë të nesërmen në mëngjes nuk kisha më atlete. E kujtoj këtë si një ndër momentet më të trishta të jetës sime. Më pas kuptova që edhe të jesh një Luli i vockël që ta kesh të çarë atë çizmen dhe të mos kesh atlete, edhe këmbëzbathur kur do t’i bësh gjërat, mund t’i bësh dhe ta gëzosh jetën”, tha prezantuesja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga