LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E përlotur, rrëfen për abortin/ Orinda Huta: Ajo gjurmë nuk ikën kurrë

18 Qershor 2022, 15:25, Lifestyle CNA

E përlotur, rrëfen për abortin/ Orinda Huta: Ajo gjurmë nuk

Moderatorja Orinda Huta ka rrëfyer një nga momentet më të vështira dhe të dhimbshme të jetës së saj.

E përlotur, Orinda tha se 5 vite më parë ajo dhe Turi mësuan se do të bëheshin prindër për herë të parë por fatkeqësisht e humbën fëmijën, tre muaj më pas.

“Ndodhi që unë mbeta shtatzënë shumë shpejt, menjëherë pas martese… (qan). Kam menduar që nuk do kisha momente të tilla për këtë… Ia kam thënë edhe shoqeve që e kanë humbur bebin e parë, që ajo gjurma nuk ikën kurrë. Asnjëherë. Pritja e ëmbël, ato tre muaj, se në krye të 3 muajve unë e humba…

Isha shumë e lumtur sigurisht. Ka qenë periudhë Pashkësh në fakt kur unë e kam marrë vesh që isha shtatzënë, edhe atë e prita si bekim të madh nga Zoti. Mbaj mend që kam pas kënduar edhe këngën “Someëhere over the rainboë”. Gjatë gjithë kohës isha me këtë refren.

Qëndroi 3 muaj me mua dhe pastaj nuk ishte më. Zemra e tij pushoi. Kështu që aty pësova një thyerje të madhe dhe në momentin e parë kur doktoresha ime më tha: “Orinda, unë nuk po i dëgjoj zemrën”, – i thashë: “Urdhëro”, – më tha: “Nuk po i dëgjoj zemrën”, tha moderatorja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga