LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ishte dashuri me shikim të parë”/ Fjalët që do të donte të dëgjonte çdo grua, i tha Albani për Miriamin

19 Qershor 2022, 09:23, Lifestyle CNA
“Ishte dashuri me shikim të parë”/ Fjalët që do
Miriam Cani dhe Alban Skënderaj

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani janë një nga çiftet më të dashura për publikun shqiptar.

Jo vetëm si çift, por edhe si artistë, Albani dhe Miriami kanë fituar zemrat e shqiptarëve.

Së fundi, këngëtari ka treguar me detaje njohjen me partneren e tij, me të cilën ka dy fëmijë, një djalë dhe një vajzë.

I ftuar në emisionin “A Live Night”, Skënderaj tha se me Miriamin ka përjetuar dashurinë me shikim të parë, ndërsa shprehet se Miriami është gjysma e punës, suksesit dhe arritjeve të tij.

“Lidhja me Miriamin, nuk di nëse ishte dashuri me shikim të parë jam skeptik, por ka pasur diçka të ngjashme, energjia, simpatia ishte e menjëhershme. Herën e parë kemi ndjetur disa orë bashkë në një lokal dhe thjesht kemi folur. Kemi treguar shumë histori, kemi folur për familjen, muzikën, idetë tona. Kishte një kimi të menjëhershme, nuk zgjati shumë se për pak ditë u kthye në diçka më shumë. Vetëm pak ditë, prandaj e quaj dashuri të me shikim të parë se brenda pak ditësh rrahu zemra. Rrethanat ishin të çuditshme, ishte një lloj fati që u njohëm.

Unë jam shumë mirënjohës ndaj Miriamit. Të arrish të bësh atë që bën ajo, të gjejë balancat dhe energjinë për të qenë pak kudo, është për tu admiruar. Miriami është sjellë me mua jo si një partnere artiste, por si një partnere që ka vendosur partnerin ‘full time’. Ajo ka merita të jashtëzakonshme, jo vetëm më mbështet mua por ruan dhe emrin e saj me shumë dinjitet, me shumë pasion dhe sakrificë, është një një nënë që jam me fat që e kam njohur. Bota e artit është më e kundërta e mundshme e të qenurit familjar sepse ke nevojë të dalësh të harrosh, të humbasësh. Unë do te jem gjithmonë mirënjohës. Ajo është gjysma e punës, e sukseseve dhe arritjeve të mia”,- rrëfeu Albani./ CNA.al

Lajmet e fundit nga