LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Risia e "WhatsApp"-it/ Tani me thirrjet grupore

20 Qershor 2022, 21:37, Lifestyle CNA
Risia e "WhatsApp"-it/ Tani me thirrjet grupore
Foto ilustruese

"WhatsApp" ka lançuar një veçori të re të thirrjeve në grup për ta bërë më të lehtë për përdoruesit që t'u bashkohen thirrjeve. "WhatsApp" prezantoi funksionin e thirrjeve grupore 'Joinable', e cila i lejon përdoruesit t'i bashkohen një thirrjeje grupore edhe pse ajo ka filluar.

Kështu që tani nuk do të humbisni asnjë telefonatë në grup edhe nëse jeni të kapur në punën tuaj. Falë këtij funksioni gjithashtu mund ta lini telefonatën në mes dhe më pas të ribashkoheni disa minuta më vonë. 

Deri më tani, përdoruesit e "WhatsApp" nuk e kishin këtë funksion. Nëse keni humbur një telefonatë, e keni humbur atë. Nuk kishte asnjë mënyrë për t'u bashkuar me të.

Një veçori tjetër përfshin aftësinë për të bërë 'mute' njerëzit gjatë thirrjeve në grup. Kjo veçori është në dobi të shumë njerëzve, pasi shumica e njerëzve harrojnë ta bëjnë këtë vetë./CNA.al

Lajmet e fundit nga