LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nata e dytë e "Këngës Magjike"/ 25 artistë zbresin sonte në skenë

23 Nëntor 2022, 21:30, Lifestyle CNA
Nata e dytë e "Këngës Magjike"/ 25 artistë zbresin
Foto nga skena e "Këngës Magjike"

Ka nisur mbrëmjen e sotme nata e dytë gjysmëfinale e festivalit “Kënga Magjike 2022” në edicionin e saj të 23-të.

Në këtë natë do të zbresin në skenë 25 pjesëmarrës shqiptarë dhe të huaj në kategoritë “Big” dhe “New”.

Siç ndodhi edhe në natën e parë, juria do të votojë artistët e rinj që do të performojnë me këngët e tyre. Më pas skena do t’u lihet 16 artistëve “Big”.

Kujtojmë se “Kënga Magjike”, e prezantuar nga Ardit Gjebrea, Olta Beqiri dhe Eva Murati, e nisi transmetimin nga ambiente të reja.

Ndërkohë, nesër Pallati i Koncerteve do të mirëpresë natën e tretë, një natë e madhe dhe vendimtare për artistët që do të shkojnë në finalen e madhe./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga