LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rrija pa ngrënë dhe kam qarë e qarë”/ Roza Lati: Tetori dhe nëntori, kanë qenë shumë të vështirë për mua

22 Nëntor 2022, 17:15, Lifestyle CNA
“Rrija pa ngrënë dhe kam qarë e qarë”/ Roza
Moderatorja Roza Lati

Moderatorja Roza Lati, ka zgjedhur që të relaksohet në Maldives, nga ku ka publikuar disa foto shumë seksi.

Por si pasojë e komenteve dhe mesazheve që ka marrë së fundi në rrjetet sociale, iu është përgjigjur duke treguar pak ngë jeta e saj, të cilën ajo nuk e shfaq në rrjetet sociale, apo në punën e saj.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Roza ka zbuluar se muaji tetor dhe nëntor kanë qenë një periudhë shumë e vështirë për të pasi ka vuajtur nag ankthi.

Moderatorja thotë që ka kaluar edhe kohë pa ngrënë pasi ka patur mungesë oreksi nga stresi.

 “Për të gjithë ata që me shkruajnë që kam lindur për qejf, që e kam në terezi dhe bla bla bla… Tetori dhe Nëntori kanë qenë dy muajt më të vështirë për mua psikollogjikisht dhe fizikisht. Ti nuk e ke idenë sa rrija pa ngrënë bukë se me prehej oreksi nga stresi. Unë që e manovroj gjendjen e ankthit me meditimin te pemët… as Pemët s’po më bënin më derman për ankthin që s’po më lëshonte. Kam qarë e qarë… një natë po e një natë jo…. Por të gjitha këto nuk mund ti shprehësh në instagram. Se fundja secili ka hallet e veta. Por e rëndësishme është që… Puna aty është gjithmonë. Stresi aty është gjithmonë. Me çfarë ka shkruar Zoti nuk lufton dot. Thjeshtë shkëputu. Turn it OFF. Zhduku. Merr veten. Recharge. Trupi jonë, truri jonë, janë tempulli që ne nuk e ndërrojmë dot kurrë. Dhe duhet të kujdesemi. Boll me inboxe idjote dhe xhelozie. Shkruaj një “E Meriton o Roza” dhe jemi në rregull. Ose nëse s’ke koment të mirë, mos shkruaj fare. Madje madje, feel free to unfolloë poqese ti vrava sytë. Flm. Klm. Rsp”, shkruan Roza. / CNA.al

 

Lajmet e fundit nga