LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ylli i serenatave korçare, Endri Prifti feston ditëlindjen/ Dalin pamjet nga festa private, këngëtari mes miqsh dhe kolegësh

21 Nëntor 2022, 22:22, Lifestyle CNA
Ylli i serenatave korçare, Endri Prifti feston ditëlindjen/ Dalin
Endri Prifti, kengetar

Ylli i serenatave korçare, Endri Prifti, feston sot ditëlindjen.

Këngëtari ka preferuar që këtë ditë të veçantë të jetës së tij ta kalojë mes miqsh të vërtetë dhe disa prej këngëtarëve më në zë të muzikës shqiptare.

Pjesë e ditëlindjes së tij kanë qenë, Aurela Gaçe, Eli Fara, Gena Lito dhe rrethi më i ngushtë i tij familjar dhe miqësor.  

Ylli i serenatave korçare, Endri Prifti feston ditëlindjen/ Dalin

Ylli i serenatave korçare, Endri Prifti feston ditëlindjen/ Dalin


Endri Prifti është një nga autorët dhe këngëtarët që i ka dhuruar shumë magji muzikës shqiptare.

Së bashku me vëllain e tij, Stefi Prifti, kanë qenë pjesë e disa prej festivaleve më të mëdha shqiptare.

Pikërisht në këtë ditë të veçantë, Endri Prifti ka publikuar baladën “As shpirt, as zemër”, në të cilën ka shkrirë në fjalë një copëz të jetës së tij./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga