LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Papunësi dhe cilësi e dobët e jetesës/ Mendohuni dy herë nëse doni të vizitoni këta 10 qytete

29 Qershor 2022, 16:02, Kuriozitete CNA
Papunësi dhe cilësi e dobët e jetesës/ Mendohuni dy
Foto ilustruese

Ekspertët e “The Economist” kanë nxjerrë listën me qytetet më të këqija në botë.

Për të bërë këtë listë ekspertët theksuan se kanë marrë për bazë cilësinë e jetesës, mundësitë e punësimit dhe shërbimet publike efikase.

Por në këtë rast është marrë parasysh gjithashtu edhe elementë të tjerë, si episodet e luftës, dhunës dhe terrorizmit që ndodhin atje.

Njihuni me 10 qytetet më të këqija për të jetuar:

Damask/Siri

Logos/Nigeri

Tripoli/Libi

Algjer/Algjeri

Karaçi/ Pakistan

Port Moresbi/Ginea e re

Dhaka/Bangladesh

Harare/Zimbabve

Duala/Kamerun

Teheran /Iran

Lajmet e fundit nga