LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

68-vjeçari po pastronte çiften/ Zbardhen detajet e plota të ngjarjes në Shkodër, çfarë thotë policia

9 Gusht 2022, 22:44, Kronika CNA
68-vjeçari po pastronte çiften/ Zbardhen detajet e plota të
Foto ilustruese

Policia ka dhënë detajet e para lidhur me ngjarjen e mbrëmjen se sotme, ku një i mitur u vra aksidentalisht me armë gjahu nga xhaxhai i tij.

Policia sqaron se ngjarja ka ndodhur në fshatin Samrisht, ku 68-vjecari me inicialet V.J., duke pastruar çiften ka qëlluar nipin e tij B.J, rreth 10 vjeç.

Nga të shtënat është plagosur në dorë dhe vetë ai.

Shkodër/Informacion paraprak

Më datë 09.08.2022, rreth orës  21:55, në fshatin Samrisht, Shkodër,  nga të dhënat paraprake dyshohet se aksidentalisht duke pastruar çiften, shtetasi V.J, 68 vjec, ka vrarë me armën e gjahut nipin e tij B.J, rreth 10 vjeç.

Nga e shtëna aksidentale  është plagosur në dorë dhe vetë shtetasi V.J.  jashtë rrezilit për jetën.

Në vendngjarje  po shkon grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë,  për  kryerjen e veprimeve dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

Lajmet e fundit nga