LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijon kriza tek euro, dollari dhe paundi/ Këmbimi valutor, 16 janar 2023

16 Janar 2023, 08:11, Ekonomi CNA
Vijon kriza tek euro, dollari dhe paundi/ Këmbimi valutor, 16 janar 2023
Foto ilustruese

Sot, më 16 janar 2023, dollari amerikan blihet me 106.8 lekë dhe shitet me 108 lekë.

Euro blihet me 115.8 lekë dhe shitet 116.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130 lekë dhe shitet me 132 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.6 lekë, ndërsa në shitje me 115.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.5 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Vijon kriza tek euro, dollari dhe paundi/ Këmbimi valutor, 16 janar 2023

Lajmet e fundit nga