LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rritje e lehtë te monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 18 janar 2023

18 Janar 2023, 08:14, Ekonomi CNA
Rritje e lehtë te monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 18 janar 2023
Foto ilustruese

Sot, më 18 janar 2023, dollari amerikan blihet me 107.2 lekë dhe shitet me 108.3 lekë.

Euro blihet me 116 lekë dhe shitet 116.7 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131 lekë dhe shitet me 132.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115.8 lekë, ndërsa në shitje me 116.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 80 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA.al

Rritje e lehtë te monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 18 janar 2023

Lajmet e fundit nga