LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse janë të humbur sot, ata që monedhat e huaja do t’i kthejnë në lekë/ Kursi i këmbimit, 17 janar 2023

17 Janar 2023, 08:13, Ekonomi CNA

Pse janë të humbur sot, ata që monedhat e huaja do t’i

Tregu valutor nuk ka ndryshime. Të gjithë ata që janë të interesuar për të këmbyer monedhat e huaja me lekun, në këto momente janë të humbur.

Dollari amerikan këmbehet me 107 lekë, euro me 115 lekë. Edhe franga zvicerane këmbehet në kuotat e njëjta si euro. Edhe paundi, monedha që këmbehej me lekun në vlera më të larta se të tjerat ka rënë në 129 lekë.

Sot, më 17 janar 2023, dollari amerikan blihet me 107 lekë dhe shitet me 108 lekë.

Euro blihet me 115.9 lekë dhe shitet 116.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 129.8 lekë dhe shitet me 131.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115 lekë, ndërsa në shitje me 116 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.6 lekë dhe në shitje me 81.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Pse janë të humbur sot, ata që monedhat e huaja do t’i

Lajmet e fundit nga