LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Seanca e dytë në Këshillin e Mandateve/ Dumani dhe prokurorja e SPAK-ut mbërrijnë në Kryesinë e Kuvendit

12 Korrik 2023, 16:00, Aktualitet CNA

Seanca e dytë në Këshillin e Mandateve/ Dumani dhe prokurorja e

Në Kryesinë e Kuvendit ku do të shqyrtohet kërkesa e SPAK-ut për heqjen e mandatit të Ahmetajt, kanë mbërritur prokurorët e Prokurorisë së Posaçme.

Konkretisht ka mbërritur kreu i SPAK-ut, Altin Dumani, bashkë me prokuroren Enkeleda Millonai.

Sot do të mbahet seanca e dytë për shqyrtimin e SPAK-ut për arrestimin e Ahmetajt.

SPAK do të vijojë të paraqesë, ato që i cilëson prova të përfshirjes së ish-zv.kryeministrit në aferën e inceneratorëve./ CNA.al

Lajmet e fundit nga