LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas Zotos dhe Gugalles/ Në kërkim edhe administratorja e inceneratorit të Tiranës

16 Nëntor 2022, 12:42, Aktualitet CNA

Pas Zotos dhe Gugalles/ Në kërkim edhe administratorja e inceneratorit

SPAK ka prerë 11 urdhër arreste për aferën me inceneratorët.

Në mesin e tyre që duhet të shkojë në qeli është edhe Arjola Kodra.

Kjo e fundit është administratore e kompanisë Integrated Energy BV, që administron inceneratorin e Sharrës në Tiranë.

Pas Zotos dhe Gugalles/ Në kërkim edhe administratorja e inceneratorit

Kujtojmë se gjatë seancës, në Komisionin Hetimor për Inceneratorët,  Kodra u pyet për marrëdhëniet e kompanisë me shtetasit Klodian Zoto, Mirel Mërtiri dhe Stella Gugallja, dy prej të cilëve në kërkim ndërkombëtar me akuzat e korrupsionit dhe pastrimit të parave.

Kodra pranoi se i njihte nga afër dhe kishte komunikuar me ta për marrëdhënie pune dhe se kompania koncensionare kishte kontrata pune me dy kompani konsulence, që drejtoheshin nga Zoto dhe Gugallja./CNA.al

Lajmet e fundit nga