LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Sondazh/ Kush i fiton "PRIMARET" në PD-në e Korçës?

16 Nëntor 2022, 12:32, Aktualitet CNA
Sondazh/ Kush i fiton "PRIMARET" në PD-në e
Foto ilustruese

Partia Demokratike do të zhvillojë “Primaret”, ku do të përzgjidhen kandidatët që do të garojnë në zgjedhjet vendore të vitit 2023.

Ashtu siç është raportuar më herët, tre janë emrat që do të garojnë në Primare për Bashkinë e Korçës.

I pari që shprehu gatishmërinë e tij për këtë garë, ishte doktori Gjergj Gjata.

Më tej, avokatja Entela Dvorani, shpalli kandidaturën për në Primare për Bashkinë e Korçës.

Ndërsa e fundit që plotësoi formularin është Ledina Aliolli.

Emra të tjerë të propozuar në bazë nuk kanë pranuar garimin në primare dhe nuk kanë plotësuar formularin.   

Duke u nisur nga kandidaturat, CNA.al ka zhvilluar një sondazh, ku pyet qytetarët se kush i fiton Primaret në PD-në e Korçës./ CNA.al

Poll

Lajmet e fundit nga