LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhen emrat e pesë të arrestuarve për inceneratorët/ Kush i lajmëroi të tjerët që të zhduken?

16 Nëntor 2022, 12:17, Aktualitet CNA

Zbardhen emrat e pesë të arrestuarve për inceneratorët/ Kush

Nga 11 persona që u është prerë fletë arresti, vetëm pesë prej tyre janë arrestuar paraditen e sotm,e nga SPAK dhe BKH.

Ata janë Arben Dervishaj, Regan Merdani, Robert Shabani, Enver Sheshi dhe Gentian Zifla.

Ndërsa gjashtë personat e tjerë, përfshirë këtu edhe Mirel Mërtirin, siç raportoi më herët News 24, janë shpallur në kërkim, pasi nuk janë gjetur.

Ata janë Arbër Denizi, Juri Ymeraj, Silvester Dreza, Arjola Kodra, Luran Dusha dhe Giusepe Ciafalone.

Dyshohet se këta të fundit kanë pasur dijeni për arrestimet dhe janë larguar jashtë vendit./CNA.al

Lajmet e fundit nga