LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Urdhër arresti dhe për Mirel Mërtirin/ SPAK në aksion për inceneratorët

16 Nëntor 2022, 11:19, Aktualitet CNA

Urdhër arresti dhe për Mirel Mërtirin/ SPAK në aksion

CNA.al ka raportuarnjë aksion të SPAK-ut, i cili ka zbritur në terren me arrestimeve.

Të dhënat e para flasin për lëshimin e 11 urdhër arresteve, ndërsa është konfirmuar që 5 prej tyre jashtë vendit.

Siç raportoi filllimisht CNA.al dyshohet se kanë pasur dijeni për arrestimet dhe janë larguar.

Mes personave që është lëshuar urdhër-arrest është dhe Mirel Mërtiri.

Kujtojmë se bashkëjetuesja e tij Stela Gugallja është në kërkim ndërkombëtarë sëbashku me ortakun Klodian Zoto./CNA.al

Lajmet e fundit nga