LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Ortak me trafikantët”/ Balla: U shkulën nga policia e Lezhës dy oficerë

29 Korrik 2023, 16:19, Aktualitet CNA

“Ortak me trafikantët”/ Balla: U shkulën nga policia e

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar pasi AMP dhe institucione të tjera ekzekutuan masën arrest me burg për katër persona mes tyre dy ish punonjës policie dhe dy persona që kultivonin lëndë narkotike.

Balla tha se dy oficerët e policisë Lezhë u shkulën nga drejtoria e policisë dhe po hetohen pasi ishin në ortakëri me trafikantët.

"Kur në adresimin e parë për Policinë e Shtetit thashë se një rrënjë e vetme kanabisi nuk ka shans të rritet, pa një polic që paguhet për të mos e parë apo se një parcelë kanabisi nuk ka një mundësi të vetme të korret, pa një shef komisariati që paguhet nga trafikantët për të mos e shkulur, kisha parasysh këtë që vetëm sa ka nisur sot.

Policia e Shtetit po godet për shkuljen deri në fund të kultivimit të paligjshëm nga mendjet e atyre që gënjejnë veten se meqë sot ka më pak kanabis se dje, ne do të flemë mbi dafina! Sot bashkë me rrënjët e paligjshme janë shkulur edhe dy oficerë policie në Drejtorinë Vendore të Policisë në Lezhë, të cilët ishin në ortakëri me trafikantët. Ata tani janë në duart e drejtësisë” tha Balla./ CNA

Lajmet e fundit nga