LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mbledhja e qeverisë/ Rama: Duhet të nisim një reformë të re në arsim

29 Korrik 2023, 13:44, Aktualitet CNA

Mbledhja e qeverisë/ Rama: Duhet të nisim një reformë

Kryeministri, Edi Rama në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së qeverisë në Tepelenë tha se duhet të nisë një reformë në arsim.

Kreu i qeverisë nga Tepelena u shpreh se nuk mund të jemi të papërgatitur përballë ndryshimeve që po ofron kjo kohë e re.

“Ne kemi folur për një tjetër reformë, një reforëm të rëndësishmë që duhet të nisim në arsim. Për të thelluar më tutje një proces ku nuk mund të jemi të papërgatitur përballë konjuturave që po ofron kjo kohë e re. Ndryshime që ndodhin dhe vetëvetiu.”, tha kryeministri Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga