LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e braktisura/ Xhaferri: “Referendum” i një grupi renegatësh për koalicionin Rama-Basha!

29 Korrik 2023, 11:50, Aktualitet CNA

Zgjedhjet e braktisura/ Xhaferri: “Referendum” i një grupi

Zgjedhjet që po zhvillohen nga grupi i Bashës për kreun e ri të Partisë Demokratike për  Kryetarin e FRPD-së, Besart Xhaferri janë një farsë elektorale.

Sipas tij këtë e dëshmon dhe pjesëmarrja e ulët në votime.

Xhaferri thotë se është një ditë jo e mirë për pluralizmin, pasi një grup renegatësh, padrejtësisht po shkelmojnë djersën dhe mundin e popullit opozitar shqiptar duke u bërë shtojcë dhe dekor për qeverinë.

Reagimi i Xhaferrajt:

Sot grupimi Basha zhvillon zgjedhjet, teksa sipas standardit të Jeminit që në 1700 karrige numëron 5004 persona, pretendon se 25 mijë demokratë do t'i drejtohen kutive të votimit për këtë proçes.

Sot është një ditë jo e mirë për pluralizmin, pasi një grup renegatësh, padrejtësisht po shkelmojnë djersën dhe mundin e popullit opozitar shqiptar, duke u bërë shtojcë dhe dekor për qeverinë më të korruptuar të Evropës.

Pjesëmarrja e ulët në këtë proces, është dëshmia më e mirë e asaj farse elektorale, pasi demokratët kanë zgjedhur t'i braktisin delfinët e partiçkave  dhe shoqatave që mendojnë se kanë veshur kostumin e PD.

Ky proces është nul dhe në shkelje të çdo statuti dhe misioni i vetëm i tij është bojkoti i aksionit të opozitës reale./CNA.al

Lajmet e fundit nga