LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama paralajmëron ndryshime në qeveri në shtator

29 Korrik 2023, 13:36, Aktualitet CNA

Rama paralajmëron ndryshime në qeveri në shtator

Kryeministri Edi Rama në një deklaratë pas mbledhjes së qeverisë në Tepelenë u shpreh se në shtator do të ketë rikonceptim, duke nënkuptuar ndryshime në qeveri dhe strukturat drejtuese. 

Numri një i qeverisë është shprehur se gjithmonë ekziston tendenca që të lidhen reformat me njerëz, emërime apo shkarkime por sipas tij vetëreformimi është një riorganizim i procesit të qeverisjes në funksion të rritjes së kapaciteteve për të arritur rezultate më të mira në këto momente në të cilat ndodhet Shqipëria. 

Ne gjithmonë kemi tendecën t’i lidhim reformat me njerëz me emërime apo dhe me shkarkime por vetëreformimi është më shumë se kaq. Është një riorganizmi i procesit të qeverisjes në funksion të rritjes së  kapaciteteve për të arritur rezultate më të mira në këto momente në të cilat ndodhet Shqipëria.

Imazhi i Shqipërisë është i përmbysur krejtësisht sa ai i shumë viteve më parë. Ajo që i mëshojmë është interesi i investitorëve të huaj. Tani nuk flasim vetëm për projekte në sektorin e energjisë, por flasim për investitorë të mëdhenj në fushën e turizmit, teknologjisë të cilat pak vite më parë nuk do ta konsideronin Shqipërinë si mundësi për të ushtruar biznesin e tyre”, tha Rama./ CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga