LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkarkimi i Damianit/ Rama: Nuk ka lidhje me akuzat për inceneratorët

29 Korrik 2023, 13:50, Aktualitet CNA

Shkarkimi i Damianit/ Rama: Nuk ka lidhje me akuzat për inceneratorët

Kryeministri Edi Rama ka folur për lëvizjet dhe ndryshimet brenda PS, duke thënë se shkarkimi i Damian Gjiknurit nga posti nuk ka lidhje me akuzat për implikimin e tij në aferën e djegësit të Elbasanit.

Rama shtoi se raporti me drejtësinë është bërë i qartë  dhe se lëvizja e gjithë sekretariatit s’ka të bëjë me akuzat ndaj ish sekretarit të Përgjithshëm Damian Gjiknuri.

“Po të nisemi me vendimmarrjet tona nga thashethemet apo nga përfshirjet paraprake të kujto do qoftë në një proces analize, qoftë edhe hetimore, atëherë se di se kush ngelet në këtë vend pa u bërë pis.

Po ju them se raportin tonë me drejtësinë e kam bërë të qartë, dhe në Asamble, lëvizja e sekretariatit s’ka të bëjë aspak me atë që është spekuluar. Damiani e ka bërë punën mirë. Kam besuar dhe besoj gjithmonë se para të vënë në pozitë të tjerët, për të qenë mbi të tjerët, duhet ta bësh ti vetë.

Ndaj është PS këtu prej 10 vitesh. Jam edukuar me idenë se çdo ditë duhet të kërceja më lartë. Kjo është arsyeja. Të gjitha të tjerat janë spekulime. Raporti me drejtësinë i kësaj qeverie është i qartë”, tha Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga