LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Kemi filluar reformën e prokurimeve”/ Rama paralajmëron ndryshime

29 Korrik 2023, 13:45, Aktualitet CNA

“Kemi filluar reformën e prokurimeve”/ Rama paralajmëron

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se do të ketë reformë të prokurimeve dhe do të ndryshohet sistemi tyre.

Sipas Ramës me inteligjencën artificiale ky sistem do të shkojë në një nivel tjetër.

“Kemi filluar reformë të prokurimeve. Do ndryshojmë sistemin e prokurimeve , me inteligjencës artificiale do ta çojmë në sistet tjetër . Do transformojmë edhe  e-albanian. Do shikoni që pas pushimeve do komunikojë me qytetarët. Qytetari do të jetë i shoqëruar nga inteligjenca artificiale në kohë reale”, tha Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga