LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama paralajmëroi ndryshime në qeveri/ Bardhi: Rikonceptimi nis nga largimi i tij

29 Korrik 2023, 14:22, Aktualitet CNA

Rama paralajmëroi ndryshime në qeveri/ Bardhi: Rikonceptimi nis nga

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD Gazment Bardhi ka reaguar pas deklaratës së Ramës pas mbledhje së qeverisë ku u shpreh se do të ketë rikonceptim të qeverisë.

Bardhi thotë se rikonceptimi i qeverisjes nis nga respekti për votën e lirë, nga largimi i kreut të qeverisë më të korruptuar dhe të lidhur me krimin e organizuar në Europë.

Sipas tij e vetmja zgjidhje është largimi i Edi Ramës dhe mbajtja e tij përgjegjës për korrupsionin dhe lidhjet me krimin e organizuar

Reagimi i Bardhit:

Rikonceptimi i qeverisjes nis nga respekti për votën e lirë, nga largimi i kreut të qeverisë më të korruptuar dhe të lidhur me krimin e organizuar në Europë, me vendosjen para drejtësisë të të korruptuarve.

Makiazhi mbi fytyrën e korrupsionit nuk e ndryshon realitetin e keqqeverisjes që po vuajnë çdo ditë qytetarët.

Sot Edi Rama është kreu i një grupi parlamentar që ka në përbërje të tij një të arratisur të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga drejtësia.

Shqiptarët kërkojnë zgjidhje. E vetmja zgjidhje është largimi i Edi Ramës dhe mbajtja e tij përgjegjës për korrupsionin dhe lidhjet me krimin e organizuar./CNA.al

Lajmet e fundit nga