LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Menaxheri i varreve numëron “viktimat” e Lulit

29 Korrik 2023, 14:02, Aktualitet CNA

Menaxheri i varreve numëron “viktimat” e Lulit

Biznesmeni i varreve i cili kërkon Lulzim Basha të bëhet kryetar, Indrit Sefa ka numëruar “viktimat” e ish kryetarit të tij.

Me shifra imagjinare, pasi pjesëmarrja ka qenë e dobët dhe qendrat e votimit bosh në të gjithë vendin, Indrit Sefa thotë se deri në orën 11:30 kanë votuar 7251 anëtarë.

Këto ëndrra me sy hapur, Sefa ka kërkuar t’ia shesë opinionit publik, i cili duket qartazi që me kohë i ka bërë dalje Lulzim Bashës dhe mercenarëve të tij, që nuk po reshtin së bëri thirrje për të votuar, por asnjë nuk po i dëgjon dhe nuk po i merr parasysh.

Indrit Sefa, i cili njihet si sekretar i çështjeve ligjore në PD-në e vulës, është biznesmen që ofron shërbime funerale dhe mirëmban varrezat publike e private.

Ortaku i kompanisë “Sefa Service” që operon për shërbime funerale është fans i zjarrtë i Lulzim Bashës.

Gjithashtu Sefa njihet si njeriu që ka kandiduar në Lushnjë dhe ka humbur turpshëm në zgjedhjet lokale të marsit 2022 dhe që tani Luli Basha ia ka dorëzuar vulën e partisë./ CNA

Menaxheri i varreve numëron “viktimat” e Lulit

Menaxheri i varreve numëron “viktimat” e Lulit

 

Lajmet e fundit nga