LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Numri dy i SHISH, me dy emra/ Prezantimi i fundit i Rilindjes

1 Shtator 2022, 09:31, Aktualitet CNA

Numri dy i SHISH, me dy emra/ Prezantimi i fundit i Rilindjes

Dje, Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi njoftoi se në krye të Shërbimit Informativ Shtetëror, por si zëvendës do të jetë Oljan Kanushi.

Ky i fundit do të zëvendësojë në këtë detyrë, Helidon Bendon.

Kanushi nuk është një emër i lakuar. Ajo që dihet është se ka punuar më parë si këshilltar i kryeministrit Edi Rama.

Ai ka mbajtur edhe pozicionin e Koordinatorit në Sekretariatin Teknik për Projektet e Zhvillimit Strategjik në Kryeministri, si dhe drejtor i Zyrës Operacionale të Situatës në Kryeministri.

Numri dy i SHISH, me dy emra/ Prezantimi i fundit i Rilindjes

Kanushi bën pjesë te lista e zyrtarëve që kanë ndryshuar emrat. Nuk dihet se për çfarë arsye, por njeriu që sot është në krye të shërbimeve sekrete, në vitin 1999, ka ndryshuar emrin.

Me vendim të Këshillit Bashkiak të Tiranës që mban datën të 21 maj 1999, Olian Kanushi ka ndërruar emrin në Oljan Kanushi.

“Olian Kanushi, banor i Njësisë Administrative Nr.8, t’i ndërrohet emri nga Olian në Oljan”, thuhet në vendimin e Këshillit Bashkiak të Tiranës./CNA.al

Numri dy i SHISH, me dy emra/ Prezantimi i fundit i Rilindjes

Lajmet e fundit nga