LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shoqërimi i Sali Lushajt/ Reagon Stresi: Babai kishte armë me vete, është me leje

31 Gusht 2022, 18:48, Aktualitet CNA
Shoqërimi i Sali Lushajt/ Reagon Stresi: Babai kishte armë me vete,
Stresi me babain Sali Lushaj

Sali Lushaj, ish-truproja i Sali Berishës dhe babai i reperit Arkimed Lushaj, është shoqëruar ditën e sotme nga forcat “Shqiponja”, gjatë një operacioni të befasishëm pranë stadiumit “Dinamo”.

Lidhur me shoqërimin e Lushajt ka reaguar edhe Arkimedi, reperi i njohur ndryshe si Stresi, i cili pretendon se kjo ngjarje është tendencioze.

Reperi tha për "Abc News" se babai i tij ka qenë me disa shokë në momentin e ndalimit dhe ka pasur një armë, të pajisur me leje.

“Është takuar me disa shokë të vetë dhe kanë vazhduar dy makinat nëpër qytet. Babai im posedon një armë, por e ka me leje që ia ka lëshuar shteti. Është bërë ekzaminimi i armës, po merret në pyetje, do marrë gjobën. Por mënyra si e kanë ndaluar ka qenë kështu si me tendencë. Tani po presim të lirohet.

Arsyeja kanë qenë dyshimet e policisë që kanë bërë aksionin. Ashtu si i kanë ndaluar ata… u kanë prerë rrugën. Shteti i di këto aksionet, ne nuk marrim vesh. Thjeshtë i kanë ndaluar dhe po merren në pyetje”, theksoi Stresi./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga