LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Shqiponjat”, operacion te stadiumi "Dinamo"/ Shoqërojnë Sali Lushajn dhe një person tjetër

31 Gusht 2022, 16:58, Aktualitet CNA

 

“Shqiponjat”, operacion te stadiumi "Dinamo"/
Sali Lushaj

Ditën e sotme është shoqëruar Sali Lushaj dhe një person tjetër gjatë një operacioni të befasishëm pranë stadiumit “Dinamo”, të kryer nga forcat “Shqiponja”.

Mësohet se Lushaj është ndaluar teksa ka qenë duke udhëtuar me një mjet tip “Mercedes-Benz” rreth orës 15:30.

Siç shihet edhe nga pamjet e "Newsbomb.al", “Shqiponjat” kanë ndaluar dy automjete njëra pas tjetrës. Nga makina e parë ka zbritur Sali Lushaj, ish-truproja e Sali Berishës dhe babai i reperit Arkimed Lushaj.

Pas tij, nga automjeti ka dalë edhe një person tjetër dhe të dy janë shoqëruar në ambientet e drejtorisë së policisë. Blutë kanë bërë një kontroll të imtësishëm në dy automjetet dhe më pas janë larguar.

Ende nuk dihet arsyeja e shoqërimit të tyre, por pritet që policia të japë më shumë detaje mbi ngjarjen./ B.A. – CNA.alLajmet e fundit nga