LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ngritën zërin ndaj abuzimeve seksuale/ Kush janë personazhet e ekranit që po protestojnë në Tiranë

31 Gusht 2022, 19:21, Aktualitet CNA

Ngritën zërin ndaj abuzimeve seksuale/ Kush janë personazhet e

Protestës që po zhvillohet në Tiranë si shenjë solidariteti me Prishtinën për rastin e abuzimit seksual ndaj 11-vjeçares, i janë bashkuar edhe disa personazhe të ekranit.

Aktorja Monika Lubonja, këngëtaret Filloreta Raçi, Anxhela Peristeri, Beatrix Ramosaj dhe gazetarët Zhaklin Lekatari dhe Ermal Peçi, i janë bashkuar protestës në sheshin “Nënë Tereza”.

Edhe Klea Huta, Einxhel Shkira, Fjoralba Ponari, Bora Zemani, Anaid Kaloti, Kledi Hysa dhe Jonida Shehu kanë shkuar në shesh për të dhënë mbështetje për gratë dhe vajzat.

Po ashtu edhe personazhe të tjera të botës së medias dhe aktivistë janë bërë bashkë dhe kanë bërë thirrje për ngritjen e zërit ndaj rasteve të abuzimit seksual./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga