LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

E solidarizuar me Prishtinën/ Tirana ngrihet në protestë për abuzimin e 11-vjeçares

31 Gusht 2022, 19:03, Aktualitet CNA
E solidarizuar me Prishtinën/ Tirana ngrihet në protestë për
Foto nga protesta

Dhjetëra qytetarë kanë nisur një protestë në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë, si shenjë solidarizimi për 11-vjeçaren që u abuzua seksualisht nga 5 persona në Prishtinë.

Personazhe publike, aktivistë dhe qyetarë kanë ngritur zërin ndaj rasteve të abuzimit seksual.

Me pankartat “Unë bërtita jooooo”, “Edukoni djemtë të mbrojnë vajzat”, “Stop heshtjes”, qytetarët kanë kërkuar të mbrohen vajzat dhe gratë nga abuzuesit.

“Më vjen shumë shumë keq që në këto 6 vite jam përdhunuar virtualisht dhe jam etiketuar si vajzë jo e mirë sepse promovoj edukatën seksuale. Dhe është paradoksale, se si vëmendja kthehet tek unë tashmë pasi një abuzim seksual prej 7 orësh të një vajze të mitur”, tha gazetarja Zhaklin Lekatari, e cila është prezente në protestë./ B.A. - CNA.al

E solidarizuar me Prishtinën/ Tirana ngrihet në protestë për

Lajmet e fundit nga