LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gazetari, thirrje të fortë/ Paralajmërim për abuzuesit: Kini kujdes po dolët nga burgu

31 Gusht 2022, 19:41, Aktualitet CNA
Gazetari, thirrje të fortë/ Paralajmërim për abuzuesit: Kini
Gazetari Ermal Peçi

Gazetari Ermal Peçi ka bërë thirrje të forta në protestën që po zhvillohet në sheshin “Nënë Tereza”, në solidarizim me Prishtinën, për rastin e abuzimit seksual të një 11-vjeçareje nga 5 persona.

Peçi kërkoi që të gjithë meshkujt të bëhen burra dhe t’i respektojnë femrat.

Gjithashtu ai paralajmëroi abuzuesit të kenë kujdes nëse dalin nga burgu, pasi theksoi se qytetarët janë krah vajzave që janë bërë viktima të tyre.

“Ka shumë burra Shqipëria, diaspora, që i duan gratë dhe i çmojnë si diamante. Nuk foli asnjë prej burrave sepse ju lanë juve radhën. Mendoj se ka ardhur koha që të gjithë të bëhemi burra dhe s’ka gjë më të bukur të duash një grua. Për ata burra që janë në burg, që mos dalshin kurrë, ose nëse dalin, kini kujdes! Ne jemi me të, me vogëlushen, dhe solidarizohemi”, nënvizoi gazetari./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga