LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çmontimi i kamerave/ Çuçi konfirmon se po i shkelin syrin krimit

1 Shkurt 2023, 13:57, Aktualitet CNA

Çmontimi i kamerave/ Çuçi konfirmon se po i shkelin syrin

Për këtë aksion ka reaguar edhe ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, pas mbledhjes së Qeverisë.

Ministri u shpreh se ka pasur një lloj kamuflimi, se sa u takon bizneseve është detyrim ligjor që të mbajë kamera që survejojnë ambientin.

Më tej ai lëshoi një mesazh drejt krimit ku u shpreh se s’ka hapësira për të krijuar një mjedis ku mund të veprojnë të lirë.

“Lajmi është që po ndërhyjmë dhe kjo është gjë pozitive në luftën kundër krimit të organizuar. Ka pasur një lloj kamuflimi, se sa u takon bizneseve është detyrim ligjor që të mbajnë kamera që survejojnë ambientin. Duhet t’ia lëmë këtë gjë të shkuarës dhe të shohim për këtë punë që po bën policia për të dhënë një tjetër mesazh krimit të organizuar dhe çdo shkelësi të ligjit, s’ka hapësira për të krijuar një mjedis ku mund të veprojnë të lirë.”- tha Çuçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga