LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestimi i sekretarit të Ministrisë së Financave/ Ibrahimaj, “mesazh” drejtësisë

1 Shkurt 2023, 13:42, Aktualitet CNA

Arrestimi i sekretarit të Ministrisë së Financave/ Ibrahimaj,

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë është pyetur për arrestimin e zyrtarit Arlind Gjokutaj, i cili përfundoi në pranga për shpërdorim detyre.

Ibrahimaj tha se për këtë çështje presim të vendosë drejtësia dhe se nuk bëhet as gjyqtare e as prokurore.

 “Ne kemi pasur një qëndrim për çështjet në hetim. Nuk bëhem gjyqtare as prokurore, ia kemi lënë në dorë drejtësisë dhe ka treguar se si funksionion. Do të t'presim si do të shprehet drejtësia dhe do u bëjmë me dije”- tha Ibrahimaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga