LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shtyhet seanca paraprake për inceneratorin e Fierit/ Zbardhet shkaku

1 Shkurt 2023, 12:20, Aktualitet CNA

Shtyhet seanca paraprake për inceneratorin e Fierit/ Zbardhet shkaku

Seanca paraprake për inceneratorin e Fierit është shtyrë.

Shkak është bërë mosnjoftimi i disa të pandehurve dhe shoqërive që janë palë në proces.

Seanca e radhës do të zhvillohet në 15 shkurt në orën 09:00.

Prokuroria e Posaçme ka mbyllur hetimet për Inceneratorin e Fierit, në fund të vitit të kaluar.

Mes 21 të pandehurve janë ish-deputeti Alqi Ballko dhe ish-ministri Lefter Koka.

Sipas hetimeve të SPAK-ut, 4 milionë euro janë paguar për inceneratorin e Fierit për punë që nuk u kryen asnjëherë, ndërsa 60 milionë lekë është dëmi i shkaktuar në buxhetin e shtetit në skemën e mashtrimit./CNA.al

Lajmet e fundit nga